Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sobotní akce aneb ,,Náš první lov"

Sobotní akce aneb ,,Náš první lov"

 19. Května se nám poštěstilo.

436262.jpg

Já a Andy jsme měli volný den, počasí bylo vcelku chladné ale vzhledem k silnému větru bylo přijatelné. Vydali jsme se na lov zvěře, který zprvu nevypadal moc nadějně a tak nějak jsme s tím počítali. Jelikož to byla jedna z naších prvních akcí, neočekávali jsme zázraky. Ale i v případě neúspěchu bychom to nevzdali.

Od 4 hodin ráno jsme se vydali na naše předem vybrané a zmapované místo za černým lesem.  Zamaskovaní s plnou výbavou, maskovaným stanem, stativy, foťáky, dalekohledy a dobrou náladou jsme strávily několik hodin trpělivým čekáním na nějakou divokou zvěř. Sem tam nějaký zajíc, nějaké to ptačisko :D ale jinak nic.

Po cca 5 hodinách jsme se rozhodli přemístit na nějaké libovolné místo.... to už jsme však ale nepočítali s nějakým úlovkem neboť silný vítr, který vanul od jihovýchodu rozmetal náš pach všude po lese. Zakotvili jsme cca půl kilometru od naše původního bodu našli jsme užitečný kopcovitý sklon, který se postaral o to, aby nám nebyla ze silného větru taková zima. Rozložili jsme stan, zalezli a pomocí dalekohledů mapovali terén okolo nás. Před námi se rozprostírala nádherná a typická česká scenérie. Pole, louky, lesy, hlukot ptáků, v dálce traktory a bylo nám fajn mimo civilizaci.

Ale co se nestalo!

Po zhruba pul hodině sledování orajících traktorů si Adam všimnul dvou pasoucích se srnek na poli čerstvě posečené trávy ve vzdálenosti zhruba jednoho kilometru. Nejdřív to byl takový svůdný pohled který vidíte kdekoliv jinde. Vzhledem k tomu že byli poměrně klidné i za velmi velkého hluku kolem jezdících traktorů. Rozhodli jsme se, že když si zvěř toho dne nedošla k nám, dojdeme si my k ní. Ve finále jsme se dohodli že půjde jenom Adam za prvé byl rozložený stan a někdo musel hlídat věci, za druhé já zatím nemám natolik dobrý foťák a za třetí z údolí v těsné vzdálenosti pasoucích se srnek byla špatná viditelnost, proto jsem zůstal a podával přes telefon Adamovi přesné informace, kterým směrem se má vydat a v jaké vzdálenosti zhruba je.

 

srna.jpg

 

 

Po zhruba hodině plížení se ve vysoké trávě do které se srnky stáhly, Adam zaujal postavení vhodné na focení a z mého pohledu byl ve vzdálenosti dobrých 25 metrů od srnek. Ty o něm samozřejmě věděli ale jelikož byl dobře maskovaný kuklou a vojenským kloboukem, nevěděli přesně o co jde. Jedna z nich se pásla dál zatím co ta druhá se ze zvědavosti přibližovala k Adamovi, který klečel v trávě a fotil o sto šest. Když byla v tak velkém kontaktu že bušilo Adamovo i moje Srdce (cca 15 metrů) zalekla se srnka cvakající uzávěrky a dali se obě na  Útěk. Adam mi zamával a potvrdil tak úspěšný lov. Večer jsme společně oslavili první úlovek a obrovský úspěch velmi vydařené fotky, která mimo jiné hned po zveřejnění na fotoserveru získala označení foto „Top Day“

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář